Suured unistused on olemas, tehkem nad siis koos teoks

Sel viisil muudab uus Cayenne Porsche-kogemuse veelgi lummavamaks, veelgi erilisemaks. Jäädes samal ajal selleks, mis ta alati on olnud: ehtsaks sportautoks. Ehtsatele sportautohuvilistele, kes elavad oma suure unistuse nimel ning jagavad seda teistega. Uus Cayenne. Sportautos koos. Võidusõidust teame hästi, et ainult üks saab esimesena finišijoone ületada. Ent võidu kojutoomiseks on tarvis kogu meeskonna pingutusi.

Võistlusrajalt tuttav põhimõte kehtib ka eluteel: üks kõigi, kõik ühe eest. Uus Cayenne toimetabki selle põhimõtte kohaselt, pannes kokku sportautode maailma meeskonnavaimu ja sportlikkuse meie argielus. Viie igasugusteks seiklusteks avatud uksega. Uue dünaamilise disaini ja tõhusate turbomootoritega. Erakordse digitaalvõrgustikuga, mis toob kogu maailma autosse kätte. Mitmekülgsuse, kvaliteedi ja uute teedrajavate juhiabisüsteemidega, mis pakuvad juhile ja reisijaile erakordset mugavust.

Viis korda rohkem endorfiine kui harilikes sportautodes.

 • Sõit

  Igas meeskonnas peab olema liikumapanev jõud. Cayenne’i jõuallikad on täiesti uue konstruktsiooniga ning varasemast veelgi võimsamad ja suurema pöördemomendiga. Ütlematagi selge, et samal ajal on tõhusust veelgi optimeeritud.

  4,0-liitrine topeltturboga V8-mootor Cayenne Turbo tarvis.

  4,0-liitrine kahe kahekambrilise turboülelaaduriga V8-mootor on eriti jõuline tänu oma 404 kilovatile (550 hj).

  Maksimaalne pöördemoment 770 Nm on saadaval vahemikus 1960 kuni 4500 p/min. 100 km/h saavutamine paigaltstardist kestab kõigest 4,1 sekundit.

  2,9-liitrine topeltturboga V6-mootorCayenne S-i tarvis.

  Uue konstruktsiooniga 2,9-liitrine topeltturboga V6-mootor arendab Cayenne S-is 324 kW (440 hj) ja on sellega 15 kW (20 hj) võimsam kui eelmise mudeli mootor – ent seejuures väiksema kütusekuluga.

  Pöördemoment: 550 Nm vahemikus 1800 – 5500 p/min

  3,0-liitrine topeltturboga mootor Cayenne’i tarvis.

  Cayenne’i tõhus 3,0-liitrine turboülelaadimisega V6-mootor on varustatud silindriridade vahel paikneva kahekambrilise turboülelaaduriga ning arendab 250 kW (340 hj). Maksimaalne pöördemoment 450 Nm on saadaval vahemikus 1340 kuni 5300 p/min.

 • Jõuülekanne.

  8-käiguline Tiptronic S.

  Iga meeskond tahab pikkade sammudega edasi liikuda. Mida selleks tarvis? Tugevust. Ja võimet kõigest üle olla. Just sel põhjusel saigi Cayenne’i mudelite 8-käiguline Tiptronic S täiesti uue konstruktsiooni. Tänu käikude suuremale ulatusele on kütusekulu väiksem, sõit aga mugavam ja sportlikum. 8-käiguline Tiptronic S vahetab käike automaatselt ja kohandub teie sõidustiiliga.

  Vabajooks.

  Kütuse säästmiseks saab teatud olukordades kasutada niinimetatud vabajooksu, näiteks kui te vabastate gaasipedaali, et auto kiirus tasapisi langeks. Mootor lahutatakse jõuülekandest, töötab tühikäigul ega pidurda auto liikumist.

 • Sportlikkus.

  Sport Chrono pakett koos sõidurežiimi lülitiga.

  Tahate oluliselt intensiivsemat sõiduelamust ja veelgi enam sportautotunnet, mis toodavad veelgi rohkem adrenaliini? Piisab nupuvajutusest. Sport Chrono pakett annab veermikule, mootorile ja käigukastile veelgi sportlikuma seadistuse. Paketti kuuluvad analoog- ja digitaalstopper, piki- ja põikkiirenduse mõõdik näidikuplokis, samuti suutlikkusnäidik ringiaegade kuvamiseks Porsche kommunikatsioonikeskuses (PCM).

  Uudiseks on 918 Spyderilt pärit, rooli all asetsev sõidurežiimi lüliti koos SPORT Response-nupuga. Sealt saab valida nelja sõidurežiimi: Normal, Sport, Sport Plus ja Individual võimaldavad autot seadistada oma sõidustiiliga sobivaks.

  Sport-režiimis reageerib uus Cayenne dünaamilisemalt ja juhtimine muutub vahetumaks. Sport Plus-režiimis on mootori reaktsioon veelgi ägedam. Porsche aktiivvedrustus (PASM) ja Porsche dünaamiline veermikuhaldus (Porsche Dynamic Chassis Control ehk PDCC) on valmis kere võnkumisi kiiremini summutama ja järsemalt sõidusuunda muutma.

  Adaptiivne õhkvedrustus laseb auto kere madalaimasse asendisse ja muutub jäigemaks. Tagarattaroolimine reageerib erksamalt.

  Veel üks oluline funktsioon: Performance Start optimaalseks kiirenduseks paigaltvõtu ajal.

  Stopper armatuurlaual näitab mõõdetud aega või kellaaega. Ringiaegade või muude marsruutide läbimise aja kuvamiseks, salvestamiseks ja hindamiseks on Porsche kommunikatsioonikeskuses (PCM) olemas suutlikkusnäidik.

 • PSM Sport.

  8-käiguline Tiptronic S.

  Sport Chrono pakett laiendab Porsche sõidustabilisaatorit (Porsche Stability Management ehk PSM) sportrežiimi võrra. See võimaldab tuntavalt sportlikumat sõidustiili, PSM jääb seejuures aktiivselt taustal valvele. Ainulaadse sõiduelamuse nimel.

  SPORT Response.

  Nupuga sõidurežiimi lüliti keskel valmistatakse mootor ja käigukast ette maksimaalseks võimalikuks kiirenduseks, näiteks möödasõitudeks. See tähendab maksimaalset reaktsiooni umbes 20 sekundiks.

 • Pidurid.

  Porsche pinnakattega pidurid (Porsche Surface Coated Brake ehk PSCB)

  Uus verstapost suutlikkuse ja disaini alal – Porsche pinnakattega pidurid (PSCB). Nende uudsus seisneb malmist piduriketaste ja keraamilise pinnakatte (volframkarbiidi) ainulaadses kombinatsioonis. Eelised sama suuruse ja konstruktsooniga tavaliste malmketaste ees: veelgi parem reaktsioon ja eriti püsiv pidurdusefektiivsus.

  Väheneb ka tavapiduritelt tuntud piduritolmu teke. Tänu uudsele pinnakattele jäävad pidurikettad läikivaks isegi pärast pikaajalist seismist.

  Valged pidurisadulad annavad piduritele ka ainulaadse väljanägemise.

  Sarnaste tavapiduritega võrreldes pakub PSCB umbes 30% pikemat pidurikatete ja -ketaste tööiga. PSCB on Cayenne Turbo põhivarustuses ja lisana saadaval kõigile teistele Cayenne’i mudelitele.

  Autospordis proovitud: Porsche keraamilised komposiitpidurid (PCCB) on saadaval lisana. Uutel Cayenne’i mudelitel on veelgi parema pidurdusvõimuse tarvis PCCB keraamilised perforeeritud kettad läbimõõduga 440 mm (ees) ja 410 mm (taga).

  Porsche keraamilistel komposiitpiduritel (PCCB) on kollased kümne kolviga fikseeritud monoplokk-alumiiniumsadulad ees ja nelja kolviga fikseeritud monoplokkalumiiniumsadulad taga. Kui pidevalt on tarvis suurt pidurdusvõimsust ja -tõhusust, tagavad need lühikese pidurdusmaa.

  Lisaks tõuseb turvalisus suurtelt kiirustelt pidurdamisel, sest PCCB efektiivsus püsib kõrge. Veel üks keraamilise pidurisüsteemi eelis on piduriketaste äärmiselt väike mass: need on umbes 50% kergemad kui võrreldavad malmkettad. See tagab rehvide parema haardumise, samuti parema sõidumugavuse, eriti ebatasasel teekattel. Ning parema juhitavuse.

 • Veermik.

  Mõnikord on sihtkohta jõudmiseks mitu viisi. Seda tänu uutele arengutele, näiteks adaptiivsele kolmekambrilisele õhkvedrustusele või tagarattaroolimisele.

  Uudiseks on ka veermiku integreeritud juhtsüsteem ehk Porsche 4D-veermikuhaldus. See analüüsib sõiduolusid kõigis kolmes mõõtmes – pikikallet, põikkallet ja pöördumist püsttelje ümber ehk lengerdust. Süsteem arvutab välja parimad neisse oludesse sobivad seadistused ja sünkroniseerib kõiki veermikusüsteeme reaalajas – see ongi neljas mõõde. Nii saavutatakse optimaalne suutlikkus ning optimaalne mugavuse ja sportlikkuse vahekord.

  Porsche aktiivvedrustus (Porsche Active Suspension Management ehk PASM).

  PASM on amortisaatorisüsteemi elektrooniline seadistamine. See timmib aktiivselt ja pidevalt amortisaatorite seadistust sõltuvalt teeoludest ja sõidurežiimist, igal rattal eraldi. Nii väheneb kere kõikumine ning paraneb sõidumugavus kõigil istmetel. Valida on kolme seadistuse vahel: Normal, Sport ja Sport Plus.

  Adaptiivne õhkvedrustus.

  Adaptiivne õhkvedrustus parandab sõidudünaamikat ja -mugavust. Kolmekambritehnoloogia kasutamine tagab veelgi parema

  mugavuse ja sportlikkuse kombinatsiooni, sest vedrustuse jäikust muudetakse vastavalt sõidurežiimile ja -oludele. Lisaks kuuluvad õhkvedrustuse juurde sõiduki stabiilset asendit tagav nivelleerimisfunktsioon, PASM ja kere reguleeritav kõrgus. Nii saate vajadusel aktiivselt kliirensit muuta.

  Porsche dünaamiline veermikuhaldus (Porsche Dynamic Chassis Control ehk PDCC).

  Porsche dünaamiline veermikuhaldus (PDCC) on veermiku juhtimissüsteem kere põikkalde aktiivseks stabiliseerimiseks.

 • Veermik.

  Süsteem tuvastab kaldumise juba kurvi sisenemisel ja vähendab seda vastavalt vajadusele.

  Lisaks summutab süsteem ka sõiduki külgsuunalist kõikumist ebatasasel pinnasel sõites. Uudiseks on elektromehaanilised stabilisaatorid. Need reageerivad kiiremini kui võrreldavad hüdraulilised süsteemid ja töötavad tõhusamalt. Tulemuseks on paranenud suutlikkus.

  Tagarattaroolimine.

  Esimest korda on Cayenne’i mudelitele lisana saadaval tagarattaroolimine. See parandab nii suutlikkust kui ka igapäevast kasutamismugavust.

  Väikesel kiirusel pöörab süsteem tagarattaid esiratastega vastupidises suunas. See lühendab teljevahet virtuaalselt, pöördering väheneb ja manööverdusvõime paraneb tuntavalt. Suuremal kiirusel pöörab süsteem tagarattaid esiratastega samas suunas.

  Viruaalse teljevahe suurendamine parandab sõidustabiilsust. Tagarattaroolimine näitab selgelt, et stabiilsus ja manööverdusvõõime, samuti suutlikkus ja argiellu sobivus pole vastandlikud mõisted. Tulemuseks on paranenud manööverdusvõime ja sõiduohutus argielus ning sõiduki maksimaalse suutlikkuse märkimisväärne kasv.

  Porsche kurvistabiilsuse kontrollsüsteem (Porsche Torque Vectoring Plus ehk PTV Plus).

  PTV Plus on mõeldud sõidudünaamika ja -stabiilsuse parandamiseks. See reguleerib pöördemomendi jaotust tagarataste vahel ja tagumist diferentsiaalilukku. Sõltuvalt roolimisnurgast ja -kiirusest, gaasipedaali asendist ning lengerdusnurgast ja -kiirusest parandab PTV Plus roolimistunnetust ja -täpsust, rakendades pidureid vasakul või paremal tagarattal.

 • Nelikvedu.

  Linn, maa, jõesäng. Cayenne’i põhivarustusse kuuluv nelikvedu tagab haardumise teepinnaga ja vajadusel ka võistlusrajaga. Cayenne on aga valmis ka paljuks muuks, näiteks kuni 500 mm sügavuse veetakistuse läbimiseks. Sõiduk ei peatu isegi keerukal maastikul, sest adaptiivne õhkvedrustus suurendab vajaduse korral kliirensit. Porsche kurvistaabilsuse kontrollsüsteemi (PTV Plus) lukustuv tagadiferentsiaal kindlustab tagasillale optimaalse haardumise ja Porsche dünaamiline veermikuhaldus (PDCC) parema kontakti pinnasega.

  Porsche veojõuhaldamise süsteem (Porsche Traction Management ehk PTM).

  Kõigil mudelitel kuulub põhivarustusse Porsche veojõuhaldamise süsteem (PTM): aktiivne nelikveoskeem elektrooniliselt juhitava mitmekettalise siduri, elektroonilise diferentsiaaliluku (ABD) ja rataste läbilibisemist piirava seadmega (ASR).

  Tulemuseks on parim võimalik veojõu jagamine üksikute rataste vahel. Neliveoskeemi saab seadistada PCMi vahendusel: valige sobiv maastikusõidurežiim, näiteks „Gravel“ (kruus) või „Mud“ (pori). Süsteem kohandub täpselt vastava pinnase omadustega.

  Porsche mägipidur (Porsche Hill Control ehk PHC).

  Nõlvast laskumisel hoiab Porsche mägipidur (PHC) kiirust ühtlasena. Juht saab laskumiskiirust seadistada vahemikus 3 kuni 30 km/h.

 • Porsche kommunikatsioonikeskus (Porsche Communication Management ehk PCM).

  PCM toimib kui heli-, navigatsiooni- ja sidesüsteemide juhtimiskeskus. Uus põlvkond sai veebipõhise navigatsiooni, mobiiltelefonivalmiduse, audioliidesed ja hääljuhtimise ning sel on 12-tolline täis-HD puutekraan, kust saab hallata enamikku sõiduki funktsioonidest. Kasutaja seadistatav avakuva tagab kiire ja hõlpsa ligipääsu kõigile teie jaoks olulistele funktsioonidele.

  Sõidu ajal saate nautida mitmesuguseid info- ja meelelahutusteenuseid, näiteks kuulata raadiot või oma lemmikmuusikat. Saadaval on järgmised välisliidesed: kaks USB-liidest andmesideks ja laadimiseks ees, kaks USB-laadimisliidest taga, Bluetooth, SD-kaardipesa ja CD/DVD-vaheti1). Süsteemi saab mugavalt hallata 12-tolliselt puutetundlikult ekraanilt, juhtrattaga või hääljuhtimisega.

 • Burmester® 3D High-End Surround Sound System.

  Burmesteri 3D High-End Surround Sound System tekitab sellise heli, nagu istuksite mõnes maailma paremas kontserdisaalis. Reisijad kuulevad helipildi täit laiust, iga pill on ruumis selgelt omal kohal.

  1455 vatti väljundvõimsust, 21 üksteisest sõltumatult töötavat kõlarit, sealhulgas aktiivbassikõlar koos 400-vatise D-klassi digitaalvõimendiga, kaheribaline kesksüsteem ning üle 2500 cm2 membraanide kogupinda. Spetsiaalsed AMT-kõrgsageduskõlarid tagavad kõrgete helide üksikasjaliku, selge ja moonutusteta taasesitamise.

  Kõigi kõlarid on üksteisega täpselt sobitatud ning tagavad bassihelidele nende sügavuse, selguse ja konkreetsuse.

  Tulemuseks on loomulik ja külluslik helipilt ka maksimaalsel helitugevusel. Eriti muljetavaldav on uudne ruumilise heli kogemus, mis saavutatakse A-piilaritesse integreeritud kõlarite ja spetsiaalse Auro 3D-algoritmiga.

  Digitaalprotsessor optimeerib ka pakitud muusikafailide heli. Süsteem sobitub üldpilti täiuslikult ka väljanägemise mõttes, tänu ustesse paigutatud Burmesteri kõlaritele.

  BOSE® Surround Sound-System.

  Bose ruumilise heli süsteemil on 14 kanaliga võimendi väljundvõimsusega 710 vatti. 14 kõlarit, sealhulgas eraldi bassikõlar, tagavad tasakaalustatud ja loomutruu helipildi. Pakitud helifailide, näiteks MP3-vormingu puhul tagab BOSE SoundTrue®

  Enhancement Technology veelgi parema helikvaliteedi ja dünaamika. Patenteeritud mürskompensatsioonitehnoloogia AudioPilot® Noise Compensation mõõdab pidevalt müra sõiduki interjööris ja reguleerib muusika taasesitamist automaatselt nii, et tajutav heli oleks kogu aeg ühesugune.

  Sound Package Plus.

  Põhivarustuse helisüsteem Sound Package Plus pakub oma 10 kõlari ja 150-vatise väljundvõimsusega eeskujulikku heli. Tänu PCM-iga integreeritud võimendile kuulevad juht ja eesmine kaasreisija optimeeritud helipilti.

 • Porsche Connect.

  Iga päev tuleb täielikult ära kasutada. Ükskõik, kas ees seisab oluline ärikohtumine või nädalalõpu väljasõit kogu perega – võimalustest tuleb võtta kõik. Porsche Connect saab teid seejuures abistada, andes teile igaks sõiduks parima stardipositsiooni.

  Tänu uutele kasulikele teenustele ja nutitelefonirakendustele, mis mitmel moel elu lihtsustavad.

  Näiteks uus rakendus Porsche Connect, mis kõik Connecti võimalused ühte nutitelefonirakendusse kokku koondab. Saate oma Porsche funktsioone kaugjuhtida, lasta juhatada end oma Porsche juurde või oma Porsche juurest lõppsihtkohani.

  Navigation Plus, meie uus veebipõhine navigatsioonisüsteem aitab teil kohale jõuda veelgi kiiremini tänu värskeimal internetikaardil põhinevale marsruudile. Sinna juurde käib iga minuti järel värskendatav liiklusinfo reaalajas, isegi väikseimate kõrvaltänavate kohta.

  Porsche Connecti põhiosaks on LTE-telefonimoodul. Sel on kasutamismugavuse tagamiseks SIMkaardipesa ja optimeeritud andmesideühendus teie Cayenne’i ja teie nutitelefoni või tahvelarvuti jaoks. Mõnes riigis kuulub süsteemi ka integreeritud LTE toetusega SIM-kaart koos vajaliku andmesidemahuga. Saate hõlpsasti kasutada navigatsiooni- ja meelelahutusteenuseid, välja arvatud muusika voogesitust.

  Kõigi muusikateenuste ja autosse integreeritud WiFi-kuumkoha kasutamiseks vajalikud andmesidepaketid on saadaval Porsche Connecti veebipoes. Aga loomulikult võite kasutada ka oma SIM-kaarti. Selleks on vajalik leping teie valitud mobiilsideteenuse pakkujaga.

  Tänu Porsche Connectile jääb teil rohkem aega põhilise jaoks. Oma ameti, samuti pere, sõprade ja hobide jaoks. Ning loomulikult oma Porschega sõitmise jaoks. Istuge lihtsalt sisse ja alustage sõitu, laiendage oma haaret.

 • Tuled ja nähtavus.

  Maatriksvalgusvihuga LED-esituled, sealhulgas Porsche dünaamiline valgustussüsteem (PDLS).

  Vajadusel lülitatakse maatriksesituledes osa segmente välja, et anda valgusvihule soovitud kuju. Neljakümne kaheksa valgusdioodi heledust saab vastavalt oludele ükshaaval vähendada või need üldse välja lülitada. See väldib teie ees liikuvate või vastutulevate sõidukite juhtide pimestamist, kuna teie ja nende vahele jääv ala on ikka täielikult valgustatud. Juhi vaatevälja optimeerimiseks ei piisa ainult LED-ide heleduse

  selektiivsest vähendamisest ja vastutulijate pimendamise vältimisest. Lisaks sellele valgustatakse „valgustühimikust“ paremale poole jäävat ala heledamalt, et juhi visuaalne tähelepanu oleks just sinna suunatud. Juhi pimestamist aitab vältida ka osa segmentide hämardamine suure helkurpinnaga

  Porsche dünaamiline valgustussüsteem (Porsche Dynamic Light System ehk PDLS).

  PDLS kohandab valgusvihku kiirusega. Dünaamilised pöördetuled

  suunavad valguse kurvi suunas sõltuvalt roolimisnurgast ja sõidukiirusest, staatilised pöördetuled aga valgustavad järske kurve või käänakuid.

  liiklusmärkide korral. PDLS-i funktsioonide kõrval on PDLS Plusil veel elektroonilised pöördetuled ja navigatsiooniandmetel põhinev ristmikuvalgustus. Kui te lähenete ristmikule, lülitab ristmikuvalgustus sisse vasaku ja parema pöördetule ehk esitulede kiirtevihk muutub laiemaks ja lühemaks ning ümbrus on paremini valgustatud.

Disain.

Keel, mida mõistavad sportautohuvilised kõikjal maailmas: dünaamilise disaini keel. Kõiki meid ühendab vaimustus sportautokogemuse suhtes. See algab veel enne paigaltvõttu, esimesest pilgust proportsioonidele. Öeldakse, et need on Porsche geenid.

Kust pärinevad sportautounistused? Sügavalt meie seest.

Linnamaastureid on palju. Kuid ainult ühes neist tunnete autovõidusõidu hõngu juba sisenedes. Kõik on siin kvaliteetne, sportlik, ergonoomiline. Näiteks võimaldavad lame armatuurlaud ning kaldus keskkonsool kätt kiiresti multifunktsionaalroolilt käiguvalitsale viia.

Lühidalt öeldes on need Porsche geenid. Meie juured on ju autovõidusõidus. Oleme mõistnud, kui tähtis on tuua juht ja sõiduk teineteisele võimalikult lähedale. Kogu interjöör on praktiliselt juhi ümber üles ehitatud. Ning täielikult ja üleni juhi vajadustele suunatud.

Sama kehtib istmete kohta: sportlikkus on väga oluline. Isegi uue disainiga tagaistmetel, kus iga koht kutsub esile võidusõiduga seotud emotsioone. Ilma mugavust ohverdamata.

Uudiseks kõigis Cayenne’i mudelites on juhtimiskontseptsioon Porsche Advanced Cockpit. Keskkonsoolil paikneb juhtimiskeskus Direct Touch Control, mille klaasisarnase pinna all asuvad puutetundlikud nupud kiireks ligipääsuks kõigile olulistele funktsioonidele. Nende keskel troonib kompaktne käiguvalits.

Keskkonsooli kohal asub Porsche kommunikatsioonikeskus (Porsche Communication Management ehk PCM) oma täis-HD-lahutuses 12-tollise värvilise puutekraaniga, mis muuhulgas võimaldab ka internetiühendusega navigatsioonimooduli vaistlikku kasutamist. Multifunktsionaalse sportrooli taga paikneb uus näidikuplokk. Porschele tüüpilisest osutiga tahhomeetrist paremal ja vasakul asuvad kaks kõrglahutusega ekraani, mis kuvavad kõiki virtuaalseid näidikuid, kaarte ja muud vajalikku infot.

Vaata Laoautosid